Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» icon

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце»

Реклама:



Скачати 96.23 Kb.
НазваКонспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце»
Дата конвертації29.07.2013
Розмір96.23 Kb.
ТипКонспект
джерело

Конспект уроку української мови в 5 класі

ГНВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. № 40 –

д/с № 10 «Джерельце»

Фролкіна О.В.

ТЕМА: Подвоєння букв на позначення подовжених м’яких приголосних та збігу

однакових приголосних звуків.


Мета: сприяти засвоєнню учнями відомостей про подвоєння букв, виробити уміння розрізняти подвоєні букви на позначення збігу однакових приголосних та подовжених м’яких приголосних звуків, правильно вимовляти слова з подвоєними та подовженими приголосними звуками; підвищувати орфографічну грамотність; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, уміння виділяти головне; виховувати стійкий інтерес до вдосконалення самого себе та власного мовлення.

^ Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручники, картки «Орфографічне лото», завдання для естафети, текст оповідання В.Сухомлинського.

Методи та прийоми: метод усного контролю, метод спостереження, робота з книгою, навчальна гра, робота в групах, «гронування», «займи позицію», бесіда.

^ Очікувані результати: Учні повинні засвоїти й практично оволодіти орфограмою; швидко знаходити орфограму в текстах та обґрунтовувати її; удосконалити навички взаємоперевірки письмових робіт; вміти виправляти помилки на вивчені правила; уживати слова із вказаною орфограмою у власному усному та писемному мовленні.


^ ХІД УРОКУ


І. Організаційний момент.

Привітання

Гості наші вмостилися.

Діти їх роздивилися.

Привіталися, усміхнулися

І до мене повернулися.


А тепер усі тихенько сіли.

^ II. Установчо-мотиваційний етап.

1. Психологічний настрій класу.


Сьогодні, як і на всіх попередніх уроках, ми всі повинні бути особливо:


У важними

Р озумними

О рганізованими

К мітливими


2. Навчальне аудіювання.

Ремісник і Різець


Майстер працював Різцем по дереву — вирізував Троянду. Різець маленький, сталевий, блискучий. У руках Майстра він був слухняним і вправним.

Не закінчивши роботу, Майстер кудись пішов, і Різець залишився на столі. В майстерню зазирнув Ремісник. Бачить лежить блискучий ножик. А поряд — незакінчена Троянда. Взяв Ремісник Різець і хоче вирізати пелюстки Троянди. Але нічого в нього не виходить. Крише Різець Троянду, псує роботу Майстра.

Здивувалась Троянда:

— Різцю, чого ти раптом так погано почав працювати?

Різець відповідає:

— Я просто шматочок криці. Я стаю Різцем, коли мене бере в руки Майстер. А коли торкається Ремісник — я не Різець, а просто ножик.

(В.Сухомлинський)

^ Коментар учителя. Я хочу всім побажати стати майстрами слова, щоб ваше мовлення було правильним, красивим, здатним творити дива, як той Різець у руках Майстра з оповідання.

Тож, ми маємо дещо повторити і нового навчитись.


ІІІ. Повторення вивченого на попередніх уроках.

1. Логічно-слуховий диктант «Вживання апостофа».

Учитель читає спочатку пари слів, потім лише перше слово. Учні повинні записати по пам'яті друге слово, а потім пояснити орфограму.

1. РОСЛИНА - М'ЯТА

2. ГРА - М'ЯЧ

3. ПТАХ – ПІР'Я

4. ЛЮДИНА - ІМ'Я

5. ОЦІНКА - П'ЯТІРКА

2. Орфографічне доміно. (Додаток № 1)

Кожному ряду роздаються набори карток. Діти мають співвіднести орфограму на одній половині картки зі словами-прикладами цієї ж орфограми на іншій.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

  1. Вивчення нового матеріалу.

  1. Спостереження над мовним явищем.

Лінгвістичний волейбол (усно)

- Утворіть від дієслів іменники за зразком: читати – читання.

Оповідати, малювати, запитати, знати, бажати, змагатися, навчати.

- Замініть слова за зразком.

Зразок. Гілка — гілля.

Насінина, волосина, колос, промінь, вуглина.

Записати фонетичною транскрипцією 1 слово.


  1. Робота з підручником.

А зараз давайте поповнимо наші знання про подвоєння приголосних за допомогою підручника.

Опрацювання теоретичного матеріалу на стор.140-141, 143.


VІ. Застосування теоретичних знань на практиці.

1. «Займи позицію»

Запишіть слова у дві колонки: у першу з подвоєнням букв, у другу - без подвоєння.


Мит..ю, височен..ий, антен..ий, тьмян..ий, вроджен..ий, ден..ий, орлин..ий, узбіч..я, адресован..ий, однозмін..ий, вікон..ий, роз'єднан..ий, олов'ян..ий, нескінчен..ий, електрон..ий, дерев'ян..ий, без..ахисний, гіл..я, туман..ий.


2. «Гронування».

З уроку в урок ми розширюємо свої знання про мову. А давайте складемо «павутинку» з цим словом. Тільки плести її ми будемо зі слів з НН.

пізнання спілкування

висловлювання МОВА мислення,

навчання говоріння


Учитель записує на дошці слова, логічно пов'язані зі словом МОВА, а учні - в зошитах.

  1. Фізкультхвилинка

Встали рівно біля парт.

Засиділись не на жарт.

Вправо разом нахилились,

Вліво, щоб не помилились.

Шию трішки розім´яли

І за парти посідали.


^ VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Естафета «Орфограма».

Кожен ряд отримує аркуш паперу з назвою орфограми (Додаток №2). Перший учень має навести власний приклад і передати аркуш сусіду по парті. Той записує свій приклад і передає аркуш на другу парту і т.д.

2. Самодиктант.

Запишіть самостійно10 слів, у яких пишеться Н//НН. Здійсніть взаємоперевірку.

  1. Орфографічний дубль-диктант.

Наведіть свій приклад на ту саму орфограму.

Свято, спорттовари, доньці, з'єднатись, радістю, зелений, лінню, людський, розрісся.


^ VІІІ. Систематизація та узагальнення знань з теми уроку.

Бесіда з узагальнення вивченого матеріалу.

— Які є типи подвоєнь?

— Коли подвоюються приголосні звуки?

— Чому у слові "молоддю" приголосний подовжується, а у слові "молодістю" — ні?

— У яких частинах мови трапляється подвоєння букв на позначення подовження м’яких приголосних?


ІХ. Домашнє завдання

Вивчити матеріал § 46-47. Виконати вправи 333(вставити –Н- чи –НН-, пояснити свій вибір) та 331 чи 332( заповнити таблицю словами з –НН- ).

Додаток № 1

ОРФОГРАФІЧНЕ ДОМІНО


1. СПРОЩЕННЯ В

ГРУПАХ

ПРИГОЛОСНИХ

^ СПИТАТИ

ЗШИТИ

Вимова й написання префіксів з-,(зі-,с-)

РОЗКАЗАТИ

РОЗІГРІТИ

Вимова й написання префіксу роз-

ЗИМА

СЕЛО


НАПИСАННЯ

НЕНАГОЛОШЕНИХ

Е, И

^ СЬОМИЙ

ЙОД

БУКВОСПОЛУЧЕННЯ

ЙО, ЬО

ДРІБНЕНЬКИЙ


ДОНЕЦЬКИЙ


ВЖИВАННЯ

М'ЯКОГО ЗНАКА

БЕЗУПИННО

БЕЗГЛУЗДИЙ


Вимова й написання префіксу без-.


^ НОГА

СМУГА

Чергування

приголосних

НІЧ

СТІЛ

ЧЕРГУВАННЯ

ГОЛОСНИХ


^ СВЯТО

ПІР'Я

ВЖИВАННЯ

АПОСТРОФА

УЧИТЕЛЬ

ВСІ

ЧЕРГУВАННЯ

У//В


О-ЛЯ

МРІ-Я

ПРАВИЛА

ПЕРЕНОСУ

ПРОЇЗНИЙ

ГІГАНТСЬКИЙ



Додаток № 2


І ряд ІІ ряд ІІІ ряд

«Подвоєння при збігу «Подовження приголосних «Подовження в словах,

однакових приголосних» в іменниках жіночого роду які слід запам'ятати»

у формі орудного відмінка»

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconУрок українознавства в 5 класі Учитель гнвк «зош І-ІІІ ст. №40 д/с №10 «Джерельце» Фролкіна О. В. Пізнавши себе, ти
Мета: сприяти розумінню важливості самопізнання та самовдосконалення, потреби в подоланні негативних рис характеру; формувати вміння...

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconНаказ №46-од про підсумки ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури у 2011/2012 навчальному році
Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2011/2012 навчальному році 15 січня 2012 року на базі зош І-ІІІ ступенів...

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconРозвиток інтересу до вивчення рідної мови ( цікаві завдання, ігри, фрагменти уроків ) Самоосвітня діяльність з вивчення після курсового завдання «Інтерактивні технології на уроках української мови» вчителя початкових класів нвк «зош І-ІІІ ступенів №40 – д\с №10» Литвин Г.
Самоосвітня діяльність з вивчення після курсового завдання «Інтерактивні технології на уроках української мови» вчителя початкових...

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconПлан-конспект уроку англійської мови в 6 класі Вчитель вищої категорії, методист Данилюк Ніна Антонівна смт письменне, 2008 рік
Розвивати познавальні процеси, пам'ять, уяву, увагу. Формувати вміння задавати питання та відповідати на питання

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconПлан-конспект уроку англійської мови у 3-му класі вчителя вищої категорії, методиста Письменської сзш данилюк Ніни Антонівни смт письменне, 2010 рік
Вчити читати, вчити слухати й розуміти текст на слух, говорити по темі, працювати з комп’ютером

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconІнновації педагоги вивчають активно Горлівський нвк «зош І-ІІІ ст №14 – багатопрофільний ліцей «Лідер»
Горлівський нвк «зош І-ІІІ ст №14 – багатопрофільний ліцей «Лідер» гостинно відчинив двері для молодих учителів української мови...

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconРішення від " 16 " 12 2008 року №664 м. Прилуки Про хід виконання рішення виконкому №25 від 20. 01. 2004 року „Про затвердження
Зош І-ІІІ ступенів №№2, 6, 7, 9, 12 вивчають українську мову поглиблено. В місті діє 10 класів філологічного профілю, в яких навчається...

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconКонкурс «Найкращий конспект уроку з позакласного читання сучасної української літератури у 5 9 класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2012 2013 навчальному році»
Тема. Урок із позакласного читання в 5-му класі за повістю сучасної письменниці Наталки Сняданко «Країна поламаних іграшок та інші...

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconМаксютіна Олена Геннадіївна, учитель української мови та літератури, вищої категорії, учитель-методист зош №38 м. Одеси поділилася своїм власним досвідом щодо використання комп’ютерних технологій на урок
Київського району м. Одеси відбувся обласний семінар вчителів української мови та літератури за темою «Впровадження інноваційних...

Конспект уроку української мови в 5 класі гнвк «зош І-ІІІ ст №40 д/с №10 «Джерельце» iconМетодичні рекомендації щодо проведення дпа з української мови в 9 класі
Дпа з української мови є обов’язковою для всіх учнів 9 класів. Формою перевірки орфографічної та пунктуаційної грамотності є контрольний...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©navch.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи